پایدار نیوز | اخبار کسب و کار


۶ نکته که در نوشتن مقاله یا پست برای وبلاگ و سایت خود باید رعایت کنیم

طراحی سایت در قزوین

شش نکته که در زیر ارائه می شود، باید به عنوان قواعد کلی دیده شوند. به جای به کار بردن تکراری بعضی از کلمات از آنها استفاده میکنیم. برای مثال کلمه “مهم” به خواننده سیگنال می دهد که این جمله را به دقت بخوان و یا کلمه “چرا؟”

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اگر می خواهید خوانندگانتان تمام مقاله و مطالب و پست های وبلاگ شما را بخوانند، باید مطمئن شوید مقاله و مطالب و پست شما به راحتی قابل خواندن است. در این پست، ما ۶ نکته برای نوشتن یک مقاله یا پست بهینه و جذاب برای خوانندگان ارائه می دهیم.

تمرکز بر روی مخاطبان و خوانندگان مقالات سایت شما

مهمترین توصیه ای که ما به شما می کنیم این است که اطمینان حاصل کنید متنی که شما برای مخاطبانتان نوشتید قابل فهم و خوانا باشد.

برای مثال اگر درباره یک بازی کامپیوتری می نویسید باید روی بچه ها تمرکز کنید، لذا متن شما باید آسان باشد. اما اگر مخاطبان شما متشکل از دانشمندان یا دکتر ها باشد متن شما می تواند بسیار چالش برانگیز بوده و از طرفی هم مناسب است. بنابراین، شش نکته که در زیر ارائه می شود، باید به عنوان قواعد کلی دیده شوند. برای بعضی از مخاطبان، یک متن می تواند حتی ساده باشد، در حالی که همان متن برای مخاطبان دیگر دشوار خواهد بود.

مقاله نویسی برای وب سایت
مقاله نویسی برای وب سایت

به شما توصیه می کنیم، پاراگراف اولیه با مهم ترین جمله و جذاب ترین قسمت مقاله باشد زیرا خیلی از خوانندگانی که معمولاً اولین پاراگرافها را می خوانند در جریان کلیاتی از محتوای مربوطه قرار میگیرند لذا در صورتی که برایشان جذاب باشد ادامه مقاله را خواهند خواند. همچنین اطمینان حاصل کنید که تعداد کلمات و یا حجم پاراگراف ها خیلی زیاد نباشند(۷ یا ۸ جمله خیلی طولانی است).

نکته ۲: جملات کوتاه

سعی کنید جملات کوتاه را بنویسید. احکام کوتاه تر از احکام طولانی قابل خواندن و درک آن بهتر است. منظور ما از جملات کوتاه یعنی جمله ای که حاوی بیش از ۲۰ کلمه نباشد و جملات بالای ۲۰ کلمه را به عنوان جملات طولانی در نظر می گیریم. اگر در بعضی مواقع چاره ای نبود، سعی کنید این جملات طولانی را محدود کنید و مطمئن شوید که فقط چند جمله در یک پست وبلاگ داشته باشید که بیش از ۲۰ کلمه دارد. همچنین مطمئن شوید که یک پاراگراف حاوی بیش از یک جمله طولانی نباشد.

مقاله نویسی برای وب سایت
مقاله نویسی برای وب سایت

اگر بخواهیم از دید سئو این موضوع را بررسی نماییم می توانیم بگوییم در مقاله نباید از یک کلمه خاص به تعداد زیادی استفاده کنیم.

در گذشته خیلی از کاربران برای اینکه در گوگل جلوتر دیده شوند این ترفند را استفاده می کردند و کلمه کلیدی خود را به تعداد زیاد در مقاله تکرار می کردند. این کار باعث می شود خواننده حس خوبی نداشته باشد ولی گوگل دائما در حال بررسی موضوعات مختلف برای دور زدن این افراد می باشد لذا اگر در مقاله تان کلمه ای بیشتر از چگالی استاندارد گوگل بالاتر باشد، گوگل آنرا امتیاز نمی داند. معمولا چگالی کلمه تان نباید در حدی باشد که خواننده را خسته کند.(برای اینکه بدانیم چه کلمه ای را باید بعنوان کلمه کلیدی استفاده کنیم، ابزار قدرتمند کیوردپلنر را به شما معرفی میکنیم. برای دانستن نحوه استفاده از این ابزار، مقاله آموزش Keyword Planner را بخوانید )

نکته ۴: استفاده از کلمات گذار

کلمات گذار یا کوتاه کننده، واژه هایی هستند که به خواننده سیگنال می دهند  و یا به جای به کار بردن تکراری بعضی از کلمات از آنها استفاده میکنیم. برای مثال کلمه “مهم” به خواننده سیگنال می دهد که این جمله را به دقت بخوان و یا کلمه “چرا؟” و یا ” علاوه بر آن” میگوید چیز دیگری هست علاوه بر مطلبی که در بالا گفتیم ویا اگر میخواهید مطلبی را خلاصه کنید، از کلمه :  اول، دوم، سوم و غیره استفاده کنید و نیز اگر می خواهید نتیجه گیری کنید، از کلمات :  “در نتیجه” یا “به همین ترتیب” یا “در آخر” استفاده کنید.

مقاله نویسی برای وب سایت
مقاله نویسی برای وب سایت

نکته ۵: کلمات جایگزین!

یک متن جذاب برای خواننده، باید متنوع باشد. این به این معنی است که شما باید سعی کنید کمی آن را مخلوط کنید!  همانطور که میدانید در مقالات یا پست ها اغلب از کلمه “و” یا “خیلی” استفاده می شود شما می توانید آنرا با “همچنین” یا “علاوه بر این” جایگزین کنید در این حالت این کار می تواند یک متن را جذاب تر و خواناتر کند.

نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که شما نباید از یک فونت کوچک استفاده کنید و همچنین دقت کنید که فاصله بین خطوط به اندازه کافی مناسب و اندازه می باشد.

نکته ۶: استفاده از تصاویر!

حتما در مقاله حداقل یک تصویر را داشته باشید زیرا هم به درک بهتر موضوع کمک خواهد شد و هم باعث تنوع برای خواننده می شود و از متن پشت سر هم خسته نمی شود همچنین اینکار برای سئوی سایت شما نیز بسیار موثر می باشد.

مقاله نویسی برای وب سایت
مقاله نویسی برای وب سایت

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید از شما سپاسگزاریم. لطفا با ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در ارائه بهتر مطالب پایدار بلاگ یاری فرمایید.

ترجمه شده از منبع : ۵ نکته که در نوشتن مقاله یا پست برای وبلاگ و سایت خود باید رعایت کنیم

تاریخ انتشار : ششم اسفند ماه ۱۳۹۶
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پایدار نیوز

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

۹ نظر