پایدار نیوز | اخبار کسب و کار


مصاحبه خبری جدید با دومان سهند درباره بانکداری هوشمند ۲۰۲۱

دومان سهند

دومان سهند

بانکداری به سرعت در حال گذر از رسوم گذشته است و فناوری‌های جدید این صنعت مالی را دچار تحول کرده است . در این مورد با یکی از علاقه ‌مندان این حوزه “آقای دومان سهند” مصاحبه کردیم :
سوال : آقای دومان سهند شما قبلا در حوزه سرمایه‌گذاری فعال بودید ولی ظاهراً الان به حوزه پولی و بانکی علاقه مند شده اید ؟
جواب : سرمایه گذاری هم زیرمجموعه حوزه پولی و بانکی است و بانک های سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند ؛ بنابراین فعالیت گذشته من بی ارتباط با بانکداری نبود . البته ترجیح می‌دهم در کلیه زیر مجموعه های حوزه مالی فعال باشم ، گرچه بانکداری نگین انگشتری این صنعت است و البته فعالیت در آن علاوه بر تخصص و تجربه نیازمند مجوزهای قانونی از بانک‌های مرکزی دولت‌ها یا نهادهای مالی بین‌المللی است.
سوال :  بانکداری در حال حاضر بسیار دچار تحول شده ولی شما همچنان جزو منتقدین بانک های حال حاضر جهان هستید ؟
جواب : به نظر من بانکداری سنتی با شعب فیزیکی زیاد ، پرسنل بیشمار ، برج های لوکس به عنوان ویترین و مدیران کت و شلوار کراواتی در حال تلاش بی مورد برای بقا است و نرم‌افزارهای جایگزین و جوانان علاقمند به تغییر در قوانین دست و پاگیر و سنتی به زودی رسوم این صنعت را دچار دگرگونی خواهند کرد . بانک‌های هوشمند تا دهه آینده جایگزین بانک های سنتی خواهند شد.

سوال :  بانک هوشمند که به آن اشاره کردید چگونه بانکی است ؟
جواب : استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به جای پرسنل و پلتفرم های پرداخت به جای عابر بانک ها و کارت خوان ها و سایت های بانکی به جای شعبه بانکداری هوشمند است . بانک هوشمند دارای زیر گروه هایی مانند :  “فین تک” که به دنبال آنلاین کردن بانک‌ها و حذف کاغذ بازی با استفاده از فن‌آوری‌های نوین است ، “پی تک” که صنعت پرداخت را دگرگون کرده ، “ولث تک”  که جایگزین مشاوران مالی شده و مدیریت سرمایه‌گذاری را آنلاین کرده ، “اینشورتک” که ترکیب صنعت بیمه و فناوری است و البته کریپتوکارنسی و بلاک چین که زیرساخت پول های دیجیتال است.

سوال :  به نظر شما مهمترین تحول در بانکداری آینده چه خواهد بود ؟
جواب : حذف پول های کاغذی و قبول پول های دیجیتال توسط دولت ها و بانک های مرکزی خواهد بود .
سوال : راجع به بانکداری هوشمند در ایران چه نظری دارید ؟
جواب : به نظرم برای صحبت در این مورد بسیار زود است .
سوال : آیا شما به دنبال ورود به این حوزه با ایده خاصی هستید ؟
جواب : برای فعالیت در تمام حوزه‌های بانکداری نیاز به مجوز بانک مرکزی کشور مربوطه است و من فراتر از رعایت قوانین پولی و بانکی دنیا حرکت نخواهم کرد .

تصاویر جدید از دومان سهند

آقای دومان سهند
آقای دومان سهند
عکس جدید دومان سهند
عکس جدید دومان سهند
تصویری جدید از دومان سهند
تصویری جدید از دومان سهند
عکس جدید از دومان
عکس جدید از دومان

تصاویر دومان سهند در ۲۰۲۱

تصویر زیر عکس جدید از دومان سهند است که در سال ۲۰۲۱ می باشد. اگر میخواهید بدانید دومان سهند کیست و چه فعالیتی میکند حتما به وب سایت سرمایه گذاری دومان سهند سر بزنید.

تصویر دومان در ۲۰۲۱

جدیدترین عکس از دومان سهند
جدیدترین عکس از دومان سهند

تصویر دومان در ۱۴۰۰

عکس جدید دومان در سال 1400
عکس جدید دومان در سال ۱۴۰۰

 

تصویر ۲۰۲۱ دومان سهند

 

عکس های 2021 از دومان سهند
عکس های ۲۰۲۱ از دومان سهند

 

عکس های ۲۰۲۱ از دومان سهند

عکس های 2021 از دومان سهند
عکس های ۲۰۲۱ از دومان سهند
این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پایدار نیوز

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

اضافه کردن نظر