پایدار نیوز


فیلمی از نجفی در آگاهی تهران برای اعتراف به قتل همسرش(شهردار و وزیر پیشین)

فیلمهای قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران و صفر تا صد آن در پایین این صفحه قابل مشاهده است.

نظر علی مطهری و چند نماینده و مسئول حکومتی درباره پرستو:

پرستوها کیستند؟

پرستو اصطلاحی است که در افکار عمومی برای اشاره به زنانی استفاده می‌شود که نهادهای امنیتی آنها را با اهداف سیاسی و امنیتی وارد زندگی سیاستمداران مرد می‌کنند.

تا الان برخی از نمایندگان مجلس ایران و رییس پیشین صدا و سیما با کنایه و غیرمستقیم یا از تجربه آقای نجفی گفته‌اند یا هم از تجربه خودشان نوشته‌اند.

مصطفی کواکبیان، نماینده مجلس ایران در توییتی نوشته:

“همه سیاستمداران باید مراقب رفتار خویش باشند واگر گفته شود مخالفان شهردار اسبق تهران (بخاطر افشاگری علیه قالیباف )از تله اخلاقی استفاده کرده اند. هرچند چنین ادعایی را در کمیسیون امنیت ملی مجلس پیگیری میکنم اما اگر آشیانه ای وجود نداشته باشد به کار گیری هر پرستویی بی فایده خواهد بود”

محمد سرافزار رئیس پیشین سازمان صداوسیما هم در توییتی نوشته:

“یک پرستونما به سراغ او امده بود ولی سر آنها به سنگ خورد”.

او در این توییت که خطاب به غلامعلی حدادعادل است، از حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه هم انتقاد کرده است.

علی مطهری نماینده مجلس ایران هم در اینستاگرام در مورد آقای نجفی نوشته و به ماجرای پرستو ها اشاره کرده است:

“از اخبار رسیده و خصوصا سخنان خود آقای نجفی معلوم شد که افرادی در کشور پرستوهایی دارند که گاهی برگرد سیاسیونی که منتقد یا مخالف به شمار می‌روند به پرواز درمی‌آورند و آنگاه فیلم و عکس تهیه می‌کنند برای بستن دهان او و حذف وی از صحنه سیاست، غافل از این که اگر این روشها در دنیا مرسوم و رایج است و مجاز شمرده می‌شود، برای یک مسلمان مجاز نیست بلکه حرام است”.

فیلم کامل از علت قتل همسر نجفی و پشت پرده قتل را ببینید

صفر تا صد داستان قتل همسر دوم نجفی

جدیدترین فیلم مصاحبه محمدعلی نجفی در دادسرا

در این فیلم نجفی میگوید که همسرش چندبار او را کتک زده است و همینطور درباره اصلحه و مجوز آن می گوید که در سال آخر مجوز اسلحه او باطل شده بود و همینطور محمد علی نجفی گفته است که هدف او کشتن میترا استاد نبوده و غیر عمد اینکار انجام شده.

 

 

نام محمدعلی نجفی که یکی از خبرسازترین چهره‌های سیاسی چند سال اخیر در ایران بوده، بار دیگر سر خط خبرهای رسانه‌های فارسی زبان شد؛ این بار با تیتری که همه را غافلگیر کرد: “محمدعلی نجفی ، به قتل همسرش اعتراف کرد”.

نام میترا استاد که روز سه‌شنبه، ۷ خرداد در تهران به قتل رسید یک بار دیگر حدود یک سال پیش در رسانه‌ها مطرح شد.

وقتی این خبر منتشر شد که او با محمد علی نجفی، شهردار پیشین تهران و وزیر در چند دولت پیشین در ایران ازدواج کرده است.

مصاحبه جدید با نجفی در دادسرا و بازپرسی تهران

فیلم توضیحات پلیس آگاهی از اعتراف محمدعلی نجفی به قتل همسرش و کشف اسلحه و بازداشت نجفی شهردار سابق تهران

بخش دوم توضیحات پلیس آگاهی درباره اعتراف نجفی به کشتن همسرش

بخش سوم فیلم توضیح پلیس آگاهی از نجفی شهردار پیشین

پیش از آن این خبر منتشر شده بود که محمدعلی نجفی که چند ماهی بود شهردار تهران شده بود، کناره‌گیری کرده است. ابتدا علت کناره‌گیری او را بیماری عنوان کردند. محمدعلی نجفی ابتدا در اسفند ۱۳۹۶ استعفا کرد، اما شورای شهر تهران که او را با رایی قاطع انتخاب کرده بود، ابتدا استعفایش را نپذیرفت. کم‌کم شایعاتی پیرامون علت استعفای او شکل گرفت و نهایتا شورای شهر استعفای او را پذیرفت.

ویدئوی حضور نجفی در آگاهی شاپور و اعتراف به قتل همسرش را ببینید

“ازدواج موقت”، “رابطه نامشروع”، “ازدواج پنهانی” از موارد شایعاتی بود که برخی آن را با کناره‌گیری آقای نجفی مرتبط می‌دانستند، اما خانم استاد پس از کناره‌گیری آقای نجفی تمام این شایعات را رد کرد و گفت که ازدواج قانونی و رسمی آنها ربطی به این کناره‌گیری نداشته است.

حال یک سال بعد نام محمد علی نجفی در صدر خبرهای ایران می‎نشیند آن هم در ارتباط به یک پرونده قتل. نتیجه این پرونده و نقش آقای نجفی در آن هرچه باشد، بازگشت دوباره آقای نجفی را به عرصه سیاسی ایران را تقریبا غیرممکن می‌کند.

مقام‌های قضایی و پلیس تهران از دستگیری محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران، به ظن قتل همسرش، میترا استاد، خبر داده‌اند.

محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران و همسرش
محمدعلی نجفی و همسرش

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران گفت که آقای نجفی با مراجعه به پلیس آگاهی در خیابان وحدت اسلامی تهران بازداشت شده و اسلحه‌ای که قتل با آن صورت گرفته هم کشف شده است.

چند فیلم که در سایت‌های خبری ایران و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده آقای نجفی را درحالی نشان می‌دهد که با ظاهری آراسته روی مبلی در برابر رییس پلیس آگاهی تهران نشسته و مشغول نوشیدن چای است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای لطفی درباره جزئیات اعترافات آقای نجفی گفت: “در صحبت‌های اولیه او اعلام کرد که این اقدام به دلیل فشارهای روانی و مشکلات خانوادگی انجام شده است.” آقای لطفی گفت “تصور ما این است که این اتفاق زاویه پنهان دیگری نداشته باشد.”

پیشتر محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفته بود که آقای نجفی در اعترافاتش گفته “به دلیل اختلافات خانوادگی” همسرش را به قتل رسانده است.

خبرگزاری قوه قضاییه به نقل از آقای شهریاری گزارش داده است که “آقای نجفی همسر خود را با شلیک دو گلوله به قلب و دست او به قتل رسانده است.”

ظهر روز سه‌شنبه هفت خرداد سرپرست دادسرای امور جنایی تهران خبر قتل میترا استاد را به رسانه‌ها اعلام کرد.

آقای شهریاری گفت که “همسر دوم نجفی که زن جوانی بود، در خانه‌ای مسکونی در منطقه سعادت‌آباد تهران به قتل رسیده است.”

“قتل در حمام”

رییس پلیس آگاهی تهران درباره جزئیات حادثه قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی گفته است: “ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز پسر او به همراه دخترش و راننده وارد خانه شدند و با جسد مقتول در داخل حمام مواجه شدند.”

 

خبرگزاری فارس نوشته است که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این قتل در طبقه هفتم برجی در بلوار خوردین سعادت‌آباد در تهران رخ داده است.”

هم‌زمان با انتشار خبر قتل خانم استاد خبرنگار انصاف‌نیوز، یکی از سایت‌های خبری در ایران، در توییتر خود نوشت که میترا استاد روز دوشنبه شش خرداد با این سایت تماس گرفته و برای مصاحبه در روز سه‌شنبه با آنها قرار مصاحبه گذاشته بود.

رسانه‌های ایران در سال ۱۳۹۷ و چند ماه بعد از کناره‌گیری آقای نجفی از شهرداری تهران گزارش‌هایی درباره ازدواج جدید او منتشر کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پایدار نیوز

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

اضافه کردن نظر