پایدار نیوز | اخبار کسب و کار


برنامه نویسی و بالا بردن مهارت با ابزار رایگان و متن باز exercism

exercism ابزار مهارت برنامه نویسی

چگونه می توان مهارت های برنامه نویسی خود را با بهره گیری از ابزارهای رایگان و متن باز انجام داد

پس از یادگیری اصول اولیه برنامه نویسی، نیاز دارید مهارت های خود را برای تسلط بر یک زبان برنامه نویسی بهبود ببخشید. برای کمک به شما در این فرآیند مهم، وب سایت Exercism.io یک ابزار اوپن سورس و رایگان ایجاد کرده است. این ابزار با صد ها تمرین و مثال در بیش از ۳۰ زیان برنامه نویسی به شما کمک می کند.

جدا از اینکه به برنامه نویسان مبتدی و تازه کار اجازه تمرین کردن در بستری مثل چرک نویس، کد زدن از ابتدا را فراهم کرده است، همچنین به برنامه نویسان با تجربه هم در جهت بهبود توانایی ها و مهارت های خودشان را می دهد.

با وجود اینکه افرادی ادعا میکنند که یادگیری برنامه نویسی سخت نیست، عده ای دیگر سخت در تلاش هستند تا مهارت هایی را در این حوزه بدست بیاورند. اما، با وجود تعداد زیاد منابع آنلاین و رایگان که وجود دارند همه چیز ساده تر شده است. با همه این اوصاف پایدار بلاگ سعی بر این دارد اسراری برای بهبود مهارت های برنامه نویسی و تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر به شما ارائه دهد.

در این مقاله، قصد داریم ابزاری را معرفی کنیم با نام Exercism.io . بر خلاف ابزار های دیگر، این وب سایت اهدافی برای بالا بردن دانش شما را با برنامه ریزی مناسب دارد.

ابزار برنامه نویسی exercism.io
ابزار برنامه نویسی exercism.io

Exercism به طور مرتب با مشکلات و چالش های جدید به روز می شود. این یک ابزار متن باز می باشد، بنابراین، فلسفه این همه اشتراک گذاری و همکاری ها برای همین است که این ابزار به دلیل متن باز بودن از درون خود ساخته و مدیریت می شود. در اینجا شما می توانید سوال یا مسئه ای را در سیستم لوکال خود امتحان و حل نمائید و تجربه آن را در وب سایت به نمایش بگذارید. همچنین مب توانید تجربه های خودتان را به اشتراک بگذارید و با استفاده از نظر ها و بازخورد ها، یا با مطالعه دیگر چالش ها مهارت خود را بالاتر ببرید و به روز باشید.

این ابزار آنلاین و رایگان، برای یادگیری برنامه نویسی همراه با صدها چالش و تمرین برای بیش از ۳۰ زبان برنامه نویسی است. این تمرین ها و آموزش های برنامه نویسی برای سه سطح مختلف در نظر گرفته شده است که در ادامه به شرح آنها پرداخته ایم.

یادگیری و بهبود برنامه نویسی از ابتدا

برای یک فرد مبتدی که تجربه تکنیکی زیادی در زمینه برنامه نویسی ندارند، ورود به دنیای برنامه نویسی می تواند هولناک باشد. یک برنامه نویس تازه کار لحظه ای فکر میکند که همه چیز ساده و راحت است و لحظه ای دیگر همه چیز بهم ریخته به نظر برسد. برای یادگیری برنامه نویسی در چنین شرایطی، Exercism با تمرین های خیلی کوچک و توضیحات و جزئیات فراوان شروع می کند.

قبل از انجام این کارها، Exercism شما را برای ساخت اکانت GitHub، نصب Command Line Client، همچنین تنظیمات CLI و غیره راهنمایی می کند. تازه کار ها از این لینک شروع کنند.

برنامه نویسان با تجربه برای یادگیری زبان جدید

Exercism همچنین برای شمایی که در در دنیای برنامه نویسی تازه کار نیستید و می دانید چگونه باید یک برنامه را مدیریت کنید هم می تواند مفید باشد. شاید یادگیری زبان برنامه نویسی جدید و تبدیل کردن مهارت هایتان در زبان جدید خیلی سخت و ترسناک باشد. در چنین شرایطی، Exercism به شما کمک می کند که قدم به قدم با پر کردن شکاف های کوچک مهارت های خود را بهبود بخشید. برای انجام این کار میتونید از این لینک شروع کنید.

یادگیری نحوه نوشتن کد تمیز

حتی برنامه نویس های خبره و با تجربه تر هم ممکن است از هنر تمیز نوشتن و ساده نویسی کد ها برخوردار نباشند. برای انجام این کار، نیاز به یادگیری فرآیند تبدیل کردن یک عملیات از کد ناکارآمد و پیچیده به یک کد آسان و تمیز که قابل فهم باشد دارید. شما می توانید از این لینک شروع کنید و یاد بگیرید چگونه دانش کدنویسی خود را افزایش دهید.

بهبود مهارت برنامه نویسی با exercism.io
بهبود مهارت برنامه نویسی با exercism.io

به نظر شما Exercism.io می تواند جالب و جذاب باشد؟ هوس میکنید آن را امتحان کنید و دانش برنامه نویسی خود با این ابزار و وب سایت را افزایش دهید؟ اگر همینطور است و قصد استفاده دارید و یا اگر قبلا این ابزار را می شناختید و تجربه استفاده و تمرین در آن را داشته اید فراموش نکنید که نظرات و بازخورد های خود را با ما هم به اشتراک بگذارید.

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید از شما سپاسگزاریم. لطفا با ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در ارائه بهتر مطالب پایدار بلاگ یاری فرمایید.

اگر مباحث مربوط به سئو و بهینه سازی سایت برای شما جذاب است پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی تاثیر هاست بر سئو سایت را مطالعه بفرمائید.

مقاله معرفی ابزاری رایگان و متن باز برای بالا بردن مهارت برنامه نویسی با نام exercism
تایخ انتشار : هفدهم بهمن ماه ۹۶

منبع: fossbytes

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پایدار نیوز

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

۲ نظر