پایدار نیوز | اخبار کسب و کار


کاربرد بلاک چین و موارد استفاده‌ از آن

کاربردهای بلاک چین

بیشترین شهرت و محبوبیت بلاک چین مربوط به استفاده از آن به عنوان سامانه ای برای رمزنگاری معاملات پول اینترنتی یا همان بیت کوین می باشد. همانطور که می دانید از بیت کوین برای تبادلات بین المللی استفاده می شود که هزینه‌ کمتری نسبت به فرآیندهای تبدیل ارز به یکدیگر دارد. جالب است بدانید که روزانه میلیاردها دلار در قالب بیت کوین جابه جا می شود .

بیت کوین
بیت کوین

همچنین از فناوری بلاک چین می توان در زیرساخت های مالی موجود مانند سهام ، اوراق قرضه و زمینه های مختلف دیگری استفاده کرد .

تراکنش مالی-بلاک چین
تراکنش مالی-بلاک چین

استفاده از این فناوری به جای فناوری های امروزی می تواند روی سرعت دسترسی به اینترنت نیز تاثیرگذار باشد .

بلاک چین-سرعت دسترسی اینترنت
بلاک چین-سرعت دسترسی اینترنت

از بلاک چین می توان در زمینه های صنعتی ، پزشکی و زمینه های مرتبط بسیاری استفاده کرد. برای مثال می توان آن را در بخش پزشکی که سوابق بیماران دست کاری می شود مورد استفاده قرار داد .

این فناوری به پزشکان اجازه می دهد تا پرونده ای از سوابق بیماران را با امنیت بالا ذخیره کرده و آنها را در صورت لزوم در اختیار دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار دهند که این کار علاوه بر افزایش امنیت ذخیره سازی و انتقال داده ها، باعث کاهش خطرها و هزینه های مدیریت داده ها نیز خواهد شد.

بلاک چین-پزشکی
بلاک چین-پزشکی

از دیگر کاربردهای فناوری بلاک چین می توان به اعتبارسنجی و جلوگیری از انجام تقلب در انتخابات الکترونیک نیز اشاره کرد .

بلاک چین-انتخابات
بلاک چین-انتخابات

علاوه بر آن بلاک چین برای دولت مردان کشورهای مختلف نیز جذابیت های خاص خود را دارد. در حال حاضر دولت مردان انگلیس در حال تحقیق برای بهبود روش های ذخیره سازی اطلاعات توسط بلاک چین هستند .

از این فناوری می توان برای مقابله با دریافت محصولات چندرسانه ای بصورت غیرقانونی نیز استفاده کرد .

پیشنهاد می کنیم مقاله بلاک چین چیست؟ را مطالعه فرمایید

 

از اینکه این مقاله را مطالعه فرمودید از شما سپاسگزاریم. لطفا با ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در ارائه بهتر مطالب پایدار بلاگ یاری فرمایید.

کاربرد بلاک چین و موارد استفاده‌ از آن
تاریخ انتشار : هشتم بهمن ماه ۱۳۹۶

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پایدار نیوز

ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی سایت و سئو، سامانه های تحت وب، توسعه و تولید نرم افزار، پورتال و اتوماسیون و نرم افزارهای مالی و حسابداری

۲ نظر